MojAndroid

Niekoľko týždňov dozadu sme vás informovali o pripravovanej službe spoločnosti Google – Google Drive Cloud, ktorá by mala poskytovať priestor na ukladanie rôznych dokumentov, obrázkov a ďalších súborov. Google Drive Cloud je stále zahalená rúškom tajomna, ale predpoklad je, že služba sa vďaka veľkým plánom spoločnosti Google môže objaviť už čoskoro. Dokonca idú chýry, že by sa tak mohlo stať už počas mesiaca apríl.

Podľa portálu GigaOM, služba by sa mala objaviť už počas apríla, zdroj uvádza informácie z blízkosti spoločnosti Google. Ak by spoločnosť Google priniesla službu porovnateľnú so službami Dropbox alebo Box, bola by to naozaj zaujímavá ponuka a prírastok do konkurenčného boja na poli cloudových služieb.

Google Drive ponúkne 1 GB dát na cloude zadarmo, v porovnaní s inými službami by to bolo menej, no aj tak by bolo zaujímavé využívať tento priestor na uloženie aplikácií, kontaktov, kalendára a podobne. Navyše, ak je otvorený kód API pre vývojárov v Androide, priestor by mohli využívať ďalšie aplikácie, ktoré by vývojári mohli priniesť na trh s rozšírenými možnosťami.

Nechajme sa teda prekvapiť, čo nové prinesie na trh, dúfajme, že služba Google Drive Cloud bude dostupná aj v takých obchodno-marketingovo nezaujímavých krajinách, akou je Slovensko. Stále totiž máme pre veľkosť trhu obmedzenia, ktoré niektorých používateľov naozaj hnevajú.

Zdroj: GIGAOM

28.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+