MojAndroid

Spoločnosť Google má dnes za sebou skutočne rušný deň. Okrem smartfónov Google Pixel 2 a Pixel 2 XL predstavila aj ďalšie novinky vrátane kamery Google Clips.

Šikovná kamera aj fotoaparát

Google Clips je nový fotoaparát určený na bežné každodenné fotografie. Je veľmi jednoduchý, no ponúka kompaktné rozmery a schopný snímač s rozlíšením 12 MP a 130° zorným poľom. Okrem toho dokáže zaznamenať 15 obrázkov za sekundu a uložiť ich do vlastnej 8GB vnútornej pamäte.

Najzaujímavejšou funkciou kamery je ale použitie umelej inteligencie, vďaka čomu budete schopní zachytiť tie najlepšie fotografie vždy, keď budete chcieť. Vďaka kompaktným rozmerom a jednoduchému použitiu ide o ideálny nástroj na fotografovanie udalostí či rodinných stretnutí.

Dobrou správou je, že strojové učenie sa odohráva priamo v zariadení. Vďaka tomu nebudete potrebovať aktívne pripojenie k internetu a zvýši sa tým aj bezpečnosť vašich fotografií a videí.

Nechýba podpora pre krátke videá pri každej fotografií, ktoré sú nazvané zhodne Clips. Samozrejmosťou je prepojenie so službou Fotky Google, kde bude možné s fotografiami ďalej pracovať, vytvárať videá a prezentácie a lepšie tak dokumentovať vaše zážitky. Okrem toho budete môcť z fotografií vytvárať aj animácie GIF a robiť s nimi všetky úpravy, na ktoré ste zvyknutí pri klasických fotografiách.

Google Clips: Poriadna cenovka

Google Clips ale so sebou nesie aj pomerne slušnú cenovku na úrovni 249 USD, pričom znovu platí, že oficiálna dostupnosť u nás je nepravdepodobná.

Zdroj: TheVerge

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+