MojAndroid

Google spravil prehliadanie internetových stránok na vašom počítači opäť o niečo pohodlnejšie a bezpečnejšie. V beta verzii svojho internetového prehliadača Chrome totižto pridal novú funkciu pre prepínanie používateľských účtov a tzv. Guest mode, ktorý má uľahčiť a najmä zvýšiť bezpečnosť vašich dát pri surfovaní iných osôb na vašom PC alebo notebooku.

Nová_kartaa

Novinka na Google Chrome umožní aktivovať nový mód pomocou tlačidla v pravom hornom rohu obrazovky, odkiaľ je možné prepínať sa medzi používateľmi a spustiť aj spomínaný návštevnícky mód. V tomto prípade však v podstate nejde o nič iné ako o aktivovanie inkognito režimu, ktorý neukladá históriu, či cookies. Nezabráni teda v prepnutí účtu na váš osobný profil, a teda k vašim záložkám a webovým stránkam s uloženými prihlasovacími údajmi. Výhodou však je, že ak zdieľate notebook či PC s ďalším členom rodiny, môžete používať jeden internetový prehliadač personalizovaný pre každého z nich. Po prihlásení sa totižto samostatne synchronizujú záložky, rozšírenia, či uložené prihlasovacie údaje.

person

Novinku v Google Chrome využijete napríklad aj vtedy, ak používate niekoľko Google používateľských účtov súčasne. Už nemusíte pracne prepájať jednotlivé kontá, ale môžete si ich uložiť v rámci správcu používateľov v Chrome. Pre každý účet tak môžete mať otvorené samostatné okno.

Chrome s funkciou prepínania účtov samozrejme nie je k dispozícii vo finálnej verzii, ale len v bete, ktorá môže byť ešte stále nestabilná a s chybami. Každopádne, túto funkciu môžeme po otestovaní očakávať aj vo finálnej verzii.

Prepínanie účtov v Chrome Beta
Prepínanie účtov v Chrome Beta
29.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+