MojAndroid

Vyhľadávanie Google dnes už nie je ani zďaleka také, ako v minulosti. Pribudlo tu množstvo zaujímavých noviniek, ktoré uľahčujú vyhľadávanie informácií týkajúce sa najmä reštaurácií či dôležitých miest na mape. Najnovšia funkcia vám povie, koľko času v priemere ľudia trávia na konkrétnom mieste, aby ste si na základe toho mohli lepšie naplánovať zastávky počas výletu.

Nová informácia sa nám zobrazuje zatiaľ iba pri niektorých známejších podnikoch a iba pri vyhľadávaní na mobilnom zariadení. Uvidíte ju v zozname informácií o konkrétnom mieste, no už teraz ju nájdete pri niektorých známejších podnikoch aj v Bratislave.

Google miesta

Podobne ako funkcia zobrazujúca populárne časové úseky medzi používateľmi, aj táto novinka je veľmi užitočná. Nikdy nezaškodí dopredu vedieť, koľko času asi na danom mieste strávite. Okrem toho môže byť táto informácia aj indikátorom popularity daného miesta a pre samotných prevádzkovateľov zasa pôjde o ukazovateľov, ktorý ich môže motivovať k poskytovaniu lepších služieb.

Zdroj: Google via Android Authority

18.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+