MojAndroid

BlackBerry a Google budú vzájomne spolupracovať na lepšom a najmä bezpečnejšom Androide, ktorý bude vhodný pre biznis sféru. Partnerstvo má priniesť výhody a bezpečnosť služby BES12, ktorú BlackBerry v spolupráci s Googlom hlbšie integruje priamo s operačným systémom Android Lollipop a Google Play for Work.

Nové partnerstvo prinesie výhody pre obidve strany. Google bude ťažiť z uznávaného bezpečnostného ekosystému, ktorým sa BlackBerry preslávil v predchádzajúcich rokoch práve v podnikateľskej sfére. Na druhej strane karty stojí BlackBerry, ktorý vo svojej neľahkej finančnej situácii bude ťažiť z populárnosti Androidu. Zo spolupráce obidvoch spoločností však budú ťažiť aj samotní používatelia, keďže vďaka Androidu budú môcť aj v podnikoch využívať veľkú ponuku aplikácií a funkcionalitu, ktorú ponúka tento OS. Najnovšie správy nás tiež utvrdzujú v tom, že dohady o tom, že BlackBerry plánuje vydať vlastný smartfón by mohli byť naozaj pravdivé.

Zdroj: engadget

 

10.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+