MojAndroid

Populárna bezplatná e-mailová služba Gmail od spoločnosti Google oslavuje 9 rokov od svojho založenia. Beta verzia Gmail-u bola spustená na “deň bláznov” 1.apríla 2004 a používatelia mohli získať prístup len na pozvánky. Ponúkaný priestor 1 GB bol v tej dobe výrazne viac, než poskytovali konkurenčné služby, čo vo veľkej miere posunulo štandard veľkosti úložného priestoru. Neskôr sa začal úložný priestor zväčšovať a predstavený bol aj chat. Postupom času bolo predstavených mnoho zmien, ako aj prvá aplikácia pre operačný systém Android. Až v roku 2009, teda o 5 rokov neskôr, projekt konečne opustil fázu beta testovania. V roku 2012 zaznamenal Gmail takmer pol miliardy aktívnych používateľov a ich počet stále narastal.

V súvislosti s výročím bola vydaná infografika, znázorňujúca evolúciu populárnej služby, ktorú si môžete pozrieť nižšie. Spoločnosť Google ďakuje všetkým používateľom, pretože vďaka ich spätnej väzbe sa stala služba takou, akú ju dnes poznáme. Kedy ste začali využívať Gmail vy?

Gmail infografika

 

Zdroj: gmailblog

11.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+