MojAndroid

Podľa najnovších štatistík z dielne developer.android.com , Android Market ovládli používatelia s Android 2.3 Gingerbread. Vyplýva to z pozorovania spoločnosti Google z druhej polovice januára, ktoré trvalo dva týždne a skončilo 1. februára.

Ak sa pozrieme na jednotlivé platformy, vedie jednoznačne Android Gingerbread so svojimi verziami od 2.3 do 2.3.7, kde dosahuje v celkovom súčte 58,6% zariadení s touto verziou (2.3.x).

Android Honeycomb dosiahol 3,4 % (verzie 3.0,3.1,3.2) a už sa objavujú prvé náznaky najnovšej verzie Android Ice Cream Sandwich, ktorá dosiahla v súčte 1%.

Naproti najnovším verziám Androidu stojí ešte stále „obľúbený“ Froyo (2.2), ktorý dosiahol až 27,8%. Celkom zaujímavé číslo prichádza aj v prípade Eclair (2.1) so 7,6%. Existujú však zariadenia, ktoré už v dnešnej dobe patria ku generácii takpovediac „seniorských“ zariadení. Patrí sem Donut (1.6) a Cupcake (1.5), ktoré stále dosahujú 1,0%, resp. 0,6% podielu na trhu.

Na záver pripomeňme, že spoločnosť Google v tomto čase aktivuje až 700 000 zariadení s Androidom denne.

Zdroj, foto:  developer.android.com

3.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+