MojAndroid

Spoločnosť Meizu síce nie je u nás až tak známa, ale na čínskom trhu je to jeden z najstarších výrobcov Android smartfónov. Už čoskoro by ju však mohla odkúpiť iná čínska spoločnosť – Geely. Informáciu priniesol portál Notebookcheck.net.

Od automobilov k smartfónom

V minulosti boli modely značky Meizu právom označované za kópie smartfónov Apple iPhone. Hlavne kvôli nadstavbe systému Android, ktorá ako by z oka vypadla rozhraniu systému iOS. V posledných rokoch už však Meizu dávalo svojím smartfónom vlastnú tvár a jej vlajkové modely patrili k tým najvybavenejším na trhu. Navyše boli vždy cenovo dostupnejšie než konkurencia.

Geely je známejšia ako spoločnosť, ktorá vyrába automobily, ktoré sa potom predávajú pod inými značkami, ako napríklad Polestar. Teraz sa zdá, že chce začať vyrábať ďalšie zariadenia, a to smartfóny. Podľa čínskych médií k tomu bude potrebovať skúsenosti s navrhovaním týchto produktov. Práve to je dôvodom údajne plánovanej fúzie s Meizu.

Fúzia by mohla byť výhodná aj pre Meizu

Výrobca automobilov už údajne investoval okolo 10 miliárd juanov (približne 1,4 miliardy eur) do svojho budúceho prechodu do mobilného priemyslu a na túto akvizíciu môže minúť ešte viac. Na druhej strane, ani jedna zo spoločností ešte na tieto nové fámy nereagovala. Značke Meizu sa zatiaľ nepodarilo presadiť na medzinárodnom trhu, takže je pravdepodobné, že by sa asi fúzii nebránila.

Meizu 19 | Zdroj: Notebookcheck.net

Generálny riaditeľ Meizu, Huang Quban, nedávno vyhlásil, že spoločnosť bude aj v roku 2022 pokračovať v partnerstve so spoločnosťou Qualcomm s cieľom ponúkať „vysokokvalitné a výrazné produkty“. Nedávno uniknuté rendery jej pripravovanej vlajkovej lode Meizu 19 tiež ukazujú logo výrobcu fotoaparátov Pentax, čo je ďalšia známa značka, s ktorou bude čínsky výrobca tento rok spolupracovať.

Náš tip
Google Pixel 6a s procesrom Tensor a omnoho viac. Spoznali sme špecifikácie
25.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+