MojAndroid

Len pred niekoľkými hodinami na svojom obrovskom podujatí Unpacked spoločnosť Samsung poodhalila svoju ďalšiu veľkú novinku – Galaxy Ring. Ide o inteligentný prsteň a z teaseru vyzerá takmer rovnako ako najznámejší Oura Ring, informuje GSMarena.

Galaxy Ring prinesie “špičkové” inovácie Samsungu v oblasti zdravia do úplne nového typu zariadenia. Už dlhšie sa o ňom špekulovalo, no teraz nám spoločnosť prináša prvýkrát oficiálne potvrdenie. Bude to “dôležité a dostupné zdravotné a wellness zariadenie, ktoré zmení budúcnosť zdravia tak, ako to dokáže len Samsung”. Tak znel citát, ktorý sa objavil na pódiu. Ako si to vyložíte je však už na vás.

galaxy ring
Galaxy Ring | Zdroj: GSMarena

Prsteň je okrúhly a čierny, aspoň v tom prevedení, ktoré bolo ukázané v teaseri. Ten toho veľa neprezradil a tak si musíme na ďalšie informácie ako napríklad dátum predstavenia či špecifikácie počkať. Už v jednom podobnom teaseri sa takýto prsteň objavil, čo predpovedalo jeho príchod, no Samsung ho tam umiestnil zámerne tak, aby vyvolal vlnu otázok.

Kedy príde je otázne

Galaxy Ring bol už nejaký čas predmetom špekulácií a v jednom momente sa hovorilo, že bude hviezdou včerajšieho predstavenia. To sa nestalo a teraz sa očakáva, že bude odhalený už neskôr v tomto roku. Možno by dokonca mohol byť odhalený už na predstavených nových skladacích modelov Flip6 a Fold6, ktoré by sa malo odohrať v lete tohto roka. Zatiaľ však nevieme a ostáva nám len čakať.

Samozrejme, keďže ide o inteligentné nositeľné zariadenie, očakávame, že bude sledovať rôzne zdravotné metriky a poskytovať dokonca aj vibrácie pre notifikácie. Keďže nemá obrazovku, výdrž batérie by mala byť lepšia ako u smart hodiniek. Samotný prsteň tak zapadne do ekosystému spoločnosti a tešiť sa mu budú najmä používatelia Samsung zariadení.

Náš tip
Samsung Galaxy S24: vstupná brána ku smartfónu s umelou inteligenciou

18.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+