MojAndroid

Spoločnosť Samsung podporila uvedenie dvoch detských aplikácií Funny Road Trip a Desať, dvadsať, Gašparko na platformu Android. Obe hry vyvinula česká spoločnosť Sugar and Ketchup. Výsledkom tohto partnerstva je exkluzívna ponuka oboch aplikácií počas 6 mesiacov zadarmo v obchode SamsungApps.

Obe aplikácie ponúkajú inteligentnú a zábavnú formu hry, ktorá sa snaží deti interaktívne zapojiť a motivovať ich v plnení kreatívnych úloh. „Výnimočnosť aplikácií spočíva v tom, že núti deti venovať pozornosť veciam a ľuďom okolo seba, než na displej telefónu. Provokujú ich zvedavosť a predstavivosť, vyzývajú ich k rôznym aktivitám. Telefón je len sprostredkovateľom komunikácie s deťmi, nie nástrojom klasického pasívneho počítačového hrania,“ charakterizuje prednosti hry jeden z jej spolutvorcov Ján Trnka. 

Funny Road Trip: Kto sa v aute hrá, nehnevá

V rámci aplikácie Funny Road Trip si deti zvolia jedného zo štyroch virtuálnych stopárov, ktorý im bude počas cestovania robiť spoločnosť. Každý stopár má iný charakter a každý im pripraví iný druh zábavy: MC Bronx je raper, čo miluje hamburgery a taktiež o nich vie zaujímavo rozprávať. Senor Tortilla pochádza z Mexika a pozná „uletené“ historky o mexických zvyklostiach. Japonka Sushi Sakura, ktorá sa vyjadruje nezvyčajne vznešene, rozpráva o špeciálnych japonských ponožkách alebo o tom, ako sa v Japonsku stavajú snehuliaci. Posledným stopárom je robot Emil da Elektra, ktorý deti poučí napríklad o tom, že na Mesiaci nie je vietor.

 

Každý zo stopárov má pre deti pripravených päťdesiat úloh a dvadsať kuriozít, čo je dostatočná zásoba na niekoľko hodín cestovania. Úlohy sú tvorivé, vyžadujú zapojenie fantázie a rozvíjajú vyjadrovacie, hudobné, herecké a iné zručnosti.

Aplikácia funguje v troch jazykových verziách – v češtine, v angličtine a v nemčine – a umožňuje plynulé prepínanie medzi jazykmi v priebehu hry. Stopári sú v angličtine a nemčine nadabovaní hercami, pre ktorých sú to rodné jazyky. Českú verziu nahovorili: Jiří Mádl (MC Bronx), Gipsy.cz (Senor Tortilla), Tereza Chytilová (Sushi Sakura) a Hynek Chmelař (Emil da Elektra). Autormi originálnej skladby pre aplikáciu sú Andreas Christodolou (KMBL) a Radek Tomášek mladší.

–> Stiahnuť Funny Road Trip <– 

Desať, dvadsať, Gašparko: Zahrajte si schovávačku!

Aplikácia Desať, dvadsať, Gašparko vychádza z klasickej hry na schovávačku. Cieľom je nájsť Gašparka (telefón), ktorý je ukrytý niekde v byte alebo v dome. Gašparko chce byť nájdený, a preto o sebe dáva vedieť – občas na deti zavolá, aby im napovedal, kde majú hľadať. Za odmenu, keď ho nájdu, im dá jednu zábavnú úlohu. Animovanú postavičku Gašparka nakreslil Lukáš Urbánek a nahovoril pravý, originálny Gašparko v rožku.

 

–> Stiahnuť  Desať, dvadsať, Gašparko: Zahrajte si schovávačku! <–

Zdroj: tlačová správa

13.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+