MojAndroid

Posledné dva roky herného priemyslu sa nesú na vlne tzv. Battle Royale hier. Hier, ktoré poskytnú desiatkam až stovkám hráčom možnosť stretnúť sa v priamom boji na otvorenom obrovskom území väčšine vo forme ostrovu. Priekopníkom v tomto type hier je určite hra PUGB, ktorá ale posledný rok začína ustupovať v popularite konkurentovi v podobe hry Fortnite: Battle Royale. Vydavateľ tejto populárnej hry Epic Games teraz štartuje otvorený zimný turnaj Winter Royale TournamentBudú sa ho môcť zúčastniť hráči všetkých platforiem – PC, konzol aj mobilných zariadení. Najlepší budú môcť vyhrať ceny v hodnote až 1 milión dolárov.

Kedy sa turnaj uskutoční?

Kvalifikácia bude prebiehať od 24. do 25. novembra. Európske finále prebehne 30. novembra až do 1. decembra. Severoamerické finále sa potom bude konať od 11. do 12. novembra.

Čo je podstatou hry Fortnite: Battle Royale?

V hre Fortnite: Battle Royale pristanete s pomocou padáku na ostrove, ktorý slúži ako bojisko. Ostrov je relatívne malý. Sú tu malé dedinky, každá s pár budovami, opustené sklady, továrne a podobné zariadenia, ktoré majú jediný cieľ a to, aby ste v nich pohľadali zbrane, náboje, prípadne lekárničky. Môžete ešte rozbíjať steny, autá, stromy a získavať z nich materiály. Môžete stavať nové objekty, ktoré využijete k tomu, aby ste sa dostali k nedostupným zbraniam. Tie využijete k likvidácii ďalších hráčov. Hra umožňuje online hru až 100 ľudí v rámci jedného ostrova. V hre vám beží aj čas. Po pristátí na ostrov totiž do pár minút začína fialová smrtiaca búrka, ktorá sa blíži na ostrov zo všetkých strán. Ak v nej zostanete, začne sa vám míňať zdravie. Tá vás veľmi rýchlo ženie vpred stále do menšieho kruhu, kde sa boje zintenzívňujú. Víťazom je hráč s najvyšším počtom zabití.

Náš tip
Fortnite pre Android: Ako efektívne stavať, poraziť protihráčov a vyhrať? | Tipy a triky
22.11.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+