MojAndroid

Epic práve ohlásil príchod Fortnite Battle Royale aj na mobily. Mobily pritom dostanú rovnakú hru ako na PC a konzolách s pár orezanými detailami, ale stále s rovnakým prostredím a rovnakými možnosťami. Podobne budú prichádzať aj rovnaké aktualizácie na mobily ako prichádzajú na PC. Epic chce umožniť crossplatform boje medzi PC, PS4 a mobilmi. Je otázne, ako to nakoniec bude fungovať, keďže touchscreenové ovládanie na mobiloch je oveľa pomalšie nie len oproti PC, ale aj konzolám. Najprv by sa mala hra objaviť na iOS zariadeniach a až následne systéme Android.

Náš tip
Je tu ďalšia ukážka z očakávanej hry Harry Potter: Hogwarts Mystery

Aký je princíp hry?

Samotná hra je graficky a herne trochu podobná Blitz Brigade, ale je spojená aj craftovaním a stavaním objektov. V Battle Royale začínate v letiacom autobuse nad ostrovom. Z neho vyskočíte a namierite si to s padákom na jednu z malých dediniek na ostrove. Ostrov je relatívne malý. Sú tu malé dedinky, každá s pár budovami, opustené sklady, továrne a podobné zariadenia, ktoré majú jediný cieľ a to, aby ste v nich pohľadali zbrane, náboje, prípadne lekárničky. Môžete ešte rozbíjať steny, autá, stromy a získavať z nich materiály. Môžete stavať nové objekty, ktoré využijete k tomu, aby ste sa dostali k nedostupným zbraniam. Tie využijete k likvidácii ďalších hráčov. Hra umožňuje online hru až 100 ľudí v rámci jedného ostrova.V hre vám beží aj čas. Po pristáti na ostrov totiž do pár minút začína fialová smrtiaca búrka, ktorá sa blíži na ostrov zo všetkých strán. Ak v nej zostanete, začne sa vám míňať zdravie. Tá vás veľmi rýchlo ženie vpred stále do menšieho kruhu, kde sa boje zintenzívňujú.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+