MojAndroid

Vývojárske štúdio Jam City chystá hru pre Android a iOS zariadenia založenú na svete Harryho Pottera. Ide o model Role-Playing Game RPG, kde si skrátka vyberiete postavu a s ňou absolvujete vyučovanie na prestížnej čarodejníckej škole Rokfort. Harryho tu však nestretnete, pretože dej sa odohráva pred tým, ako sem Harry nastúpil. Zo známych knižných postáv tu však môžete stretnúť napr. Billa Weasleyho, ktorý na túto školu podľa ságy o čarodejníckom učňovi chodil pred Harry Potterom.

Štúdio zverejnilo už v decembri minulého roka kúsok z deja tejto hry a dalo nám istý náhľad. Aktuálne je tu však ďalšia pekná upútavka. Dej začína doručením akceptačného listu do Rokfortu, kde sa stanete súčasťou niektorej z fakúlt a začnete čarovať, vyrábať elixíry, či podieľať sa aj na iných aktivitách (súboje so študentami, preskúmanie Rokfortu…). Počas príbehovej línie sa stretávate so známymi profesormi ako Dumbledore, Snape, McGonagall – a nechýba ani Hagrid. Hoci hra bude pravdepodobne zdarma, budú sa tu nachádzať nákupy v aplikácii. Na bližšie podrobnosti si však ešte počkáme. Hra sa spustí v priebehu jari 2018 a už teraz sa môžete zapojiť do pred-registrácie Harry Potter: Hogwarts Mystery.

Čaká nás aj Harry Potter: Wizards Unite

Mimochodom, fanúšikovia ságy o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi sa tento rok môžu tešiť až dvakrát. Okrem očakávanej hry Harry Potter: Hogwarts Mystery sa totiž dočkajú v rozšírenej realite na motív úspešného titulu Pokémon GO aj ďalšej hry s názvom Harry Potter: Wizards Unite.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+