MojAndroid

Klienti Fio banky hlásia nemožnosť dostať sa na stránky banky ani do internetového bankovníctva. Rovnako nefunguje ani mobilné bankovníctvo, dôvodom je kybernetický útok na český bankový sektor, informovala banka v tlačovej správe.

Dôležité je, že peniaze a citlivé informácie klientov podľa banky ohrozené nie sú. Problém pretrváva od dnešného rána. Pobočky však fungujú, ak potrebujete súrne poslať peniaze, môžete využiť jednu z nich.

„Na čo najrýchlejšie vyriešenie situácie sme nasadili našich IT špecialistov a veríme, že sa nám podarí systémy čoskoro opäť sprevádzkovať. Za prípadné spôsobené komplikácie sa klientom ospravedlňujeme a veríme, že náš web, ako aj online bankovníctvo bude čoskoro dostupné.“ 

Jan Bláha, riaditeľ obchodnej divízie Fio banky.

Náš tip
Smart Banka 2023: poznáme najlepšiu bankovú aplikáciu. Padol rekord aj v počte hlasujúcich
30.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+