MojAndroid

CEO spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg v rozhovore pre Business Insider potvrdil, že uvažuje nad pridaním tzv. Dislike tlačidla (Nepáči sa mi to), ktoré by mnohí užívatelia určite privítali. Aktuálne majú užívatelia najväčšej sociálnej sieti k dispozícii iba tlačidlo Like, resp. Páči sa mi to a samozrejme tlačidlo Zdieľať. Takto jednoducho je možné vyjadriť priazeň akémukoľvek príspevku alebo udalosti. Okrem toho ide o jeden z hlavných prostriedkov, pomocou ktorých spoločnosť zacieľuje svoje reklamy.

S príchodom tlačidla Nepáči sa mi to je ale spojených množstvo otáznikov. Okrem iného je možné, že užívatelia by zdieľali menej príspevkov a obsahu, keby majú ostatní možnosť jedným kliknutím označiť, že sa im tento obsah nepáči. Najhoršie, čo sa momentálne môže stať, sú nevraživé komentáre pod príspevkom. To je jeden z dôvodov, ktorý hovorí v neprospech tejto novinky. Na druhej strane, užívatelia už veľmi dlho žiadajú podobnú funkciu. Pri prvom pohľade na príspevok a počet “like-ov” a “dislike-ov” by bolo možné odhadnúť výpovednú hodnotu príspevku a užívatelia by nemuseli čítať často rozsiahle diskusie pod príspevkom.

markzuckerberg

Iná populárna sociálna sieť YouTube funguje s možnosťami “Palec hore” a “Palec dole” už veľmi dlho a nezdá sa, že by sa to malo zmeniť. Užívatelia na sieti sa už pomerne dobre naučili tieto možnosti využívať, no je pravda, že Facebook je úplne iný priestor. Mark Zuckerberg ale nepotvrdil, že takáto funkcia je naozaj chystaná a je možné, že sa jej nikdy nedočkáme. Dodal tiež, že užívatelia majú stále možnosť komentovať príspevok, s ktorým nie sú spokojní. Tlačidlo “Nepáči sa mi to” by ale pomohlo spoločnosti ešte lepšie cieliť svoju reklamu, čo je v konečnom dôsledku to, o čo sa Facebook stále snaží. Nechajme sa teda prekvapiť, ako sa vedenie na čele s Zuckerbergom dohodne. Aká je vaša predstava? Chceli by ste také tlačidlo, alebo nie? Hlasujte v ankete a dajte nám vedieť v diskusii, aký je váš názor.

Privítali by ste na Facebooku tlačidlo Dislike (Nepáči sa mi to)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Business Insider via bgr

13.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+