MojAndroid

Stovky miliónov ľudí otvorí denne sociálnu sieť Facebook a číta nové informácie zdieľané okruhom svojich priateľov. Svoju obrovskú silu a celosvetovú dostupnosť sa rozhodol propagovať prostredníctvom dvojice nových reklamných videí. Prvé video nazvané Friend Request nám pripomína, že Facebook je hlavne o spoznávaní a voľnosti. Druhá reklama sa zameriava na projekt Internet.org, ktorý kladie otázku, čoho by boli ľudia v rozvojových krajinách schopní, ak by mali prístup k internetu.

Aktivizmus za projektom Internet.org však má jeden malý háčik. Mark Zuckerberg sa síce snaží dostať intertet do celého sveta, no zameriava sa hlavne na zväčšenie počtu používateľov samotného Facebooku. Používatelia internetu zriadeného vrámci Internet.org totižto budú môcť bezplatne pristupovať len k Facebooku a niekoľko povoleným stránkam. Pre neobmedzené využívanie budú musieť zaplatiť nejaký poplatok. Prístup k internetu však naozaj dokáže zmeniť ľuďom v rozvojových krajinách život, nehovoriac o nových pracovných miestach, ktoré dokáže vytvoriť.

Zdroj: theverge

16.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+