MojAndroid

Facebook je mocným nástrojom v rôznych záujmových oblastiach a skvelo slúži na získavanie informácií od iných používateľov, ktorých nasledujete. V súvislosti s týmto, Facebook pred nejakou dobou oznámil, že používatelia získajú možnosť vkladať (“embed”) príspevky z Facebooku aj mimo sociálnej siete, napríklad na vlastných stránkach. Touto funkcionalitou sa snaží vo väčšej miere podobať na Twitter.

Ako to však funguje ? Zoberme si napríklad prípad, že vy ako čitatelia chcete vložiť zaujímavý článok alebo status z našej Facebook skupiny do svojho blogu. Stačí ak navštívite našu stránku na Facebooku, vyberiete si jeden z článkov, v našom prípade sme vybrali predstavenie hry Asphalt 8 a stlačiť tlačidlo šíky v pravom hornom rohu, tak ako na obrázku.

 ako_vlozi_status_z_facebooku_na_stranku ako vlozi status z facebooku na stranku

Následne stlačiť tlačidlo “Embed Post”, čím sa zobrazí okno s kódom vyznačeným na obrázku, ktorý je možné skopírovať do kódu alebo editora článku na vašej internetovej stránke. Pod kódom je možné vidieť náhľad vkladaného príspevku.

ako vlozi status z facebooku na stranku

Výsledok vloženia embed kódu na našu stránku môžete vidieť nižšie. Takéto zdieľanie však nefunguje na všetky príspevky z Facebooku. Tie totižto musia byť verejné, aby sa predišlo problémom, ktoré by mohli takto vzniknúť. Výhodou je, že tlačidlá sú aktívne a čitatelia vášho webu môžu dať príspevku like alebo zdieľať ho ďalej.

Zdroj: digitaltrends 

22.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+