MojAndroid

Facebook by už v priebehu nasledovných dní či týždňov mal z natívnej aplikácie úplne vyhodiť chat. Možnosť odosielať alebo prijímať správy zo sociálnej siete bude premiestnená do aplikácie Facebook Messenger. Doteraz bolo možné na niektorých zariadeniach so staršou verziou aplikácie komunikovať aj priamo z nej. To by sa však po novom malo zmeniť a chatovať budete môcť už len cez natívnu aplikáciu Messenger. Spoločnosť už začala v Európe rozposielať upozornenia.

Mark Zuckerberg odôvodňuje takéto rozhodnutie tým, že chce používateľom Facebooku ponúknuť nový a lepší spôsob komunikácie. Mať v natívnej aplikácii Facebook vnorený chat nie je podľa Zuckerberga správne a preto všetky funkcie presúvajú do Facebook Messengera. Samozrejme, takéto rozhodnutie sa nebude páčiť všetkým a určite sa stretne s negatívnymi ohlasmi. Väčšina z nás si však na toto riešenie už zvykla, keďže používatelia boli pre čítanie a posielanie správ už dlhšie nútení, aby si nainštalovali Facebook Messenger.

facebook facebook1

Pohľad na staršie prostredie aplikácie Facebook s podporou chatu

Prebiehajúce zmeny sa majú týkať takmer všetkých používateľov aplikácie Facebook na Androide. Jedinou výnimkou budú tí, ktorí používajú menej výkonné zariadenia s 512 MB pamäťou RAM a nižšou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

10.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+