MojAndroid

Facebook predstavil svoju vlastnú službu typu read-it-later. Volá sa Save a do niekoľkých dní bude sprístupnená používateľom najväčšej sociálnej siete na svete vo forme integrovanej funkcie. Ľudia si budú môcť jednoducho uložiť na neskôr príspevky používateľov, stránok a skupín, pričom dostupné bude aj ukladanie filmov, seriálov, miest, udalostí či hudby, ktoré sa na sociálnej sieti dajú rovnako zdieľať. Na rozdiel od konkurenčných riešení bude Save slúžiť len ako zoznam vecí, ktoré si chcete pozrieť neskôr. Služba nebude údaje ukladať do vyrovnávacej pamäte, a tak bude pri neskoršom prehliadaní uložených dát nutné pripojenie k internetu.

facebook-save-2

Údaje a príspevky si do služby Save uložíte pomocou možnosti v rolovacom menu príspevkov, prípadne pomocou špeciálneho tlačidla, ktoré sa objaví pri statuse či príspevku. Uložené položky potom nájdete vľavo, v menu so stránkami a skupinami. Hoci tvorí najväčšiu časť príjmu Facebooku reklama, tentokrát Save nevyužijú na jej väčšiu propagáciu. Uložené údaje budú slúžiť len na triedenie reklamy a zobrazenie relevantnejšieho obsahu. Administrátori stránok ani iní používatelia nebudú mať k týmto dátam fanúšikov či priateľov prístup a rovnako si údaje služby nedokážete ani exportovať do iných aplikácií ako Pocket alebo Read It Later.

facebook-save-3

Ako sme už spomínali, táto funkcia bude dostupná celosvetovo do niekoľkých dní a bude integrovaná aj do aplikácie pre mobilné zariadenia. Podporované budú platformy Android, iOS a všetky počítačové systémy, pričom pre iOS bude táto funkcia dostupná zrejme aj v aplikácii Paper. Bližšie informácie vám prineseme pri spustení tejto služby na Slovensku.

Zdroj: TechCrunch

21.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+