MojAndroid

Sociálna sieť Facebook je miestom, kde sa každý deň schádzajú milióny ľudí z celého sveta. Niektorí využívajú službu zväčša na pozorovanie toho, čo sa deje v živote druhých, iní užívatelia sú zasa aktívni a zdieľajú na sieti aj to, čo by možno nemuseli. V každom prípade je ale Facebook pre mnohých užívateľov ideálnym miestom k tomu, aby sa tu mohli vyžalovať a pýtať si pomoc priateľov a známych. Neraz sa stane, že ak má nešťastný človek samovražedné sklony, svoje úmysly naznačí práve na Facebooku.

Vývojári služby teraz prichádzajú s novinkou, od ktorej si sľubujú, že užívateľov s takými pohnútkami odhovoria od toho, aby si vzali život. Pomôcť by tomu ale mali aj samotní užívatelia. Tí môžu pri označení príspevku za nevhodný Facebooku oznámiť, že si myslia, že autor príspevku má v pláne si ublížiť. Ak sa táto osoba najbližšie prihlási do sociálnej siete, Facebook jej automaticky ukáže nejaké rady, ktoré môžu pomôcť k tomu, aby si svoj čin rozmysleli.

facebooksuicide

Je otázne, nakoľko takéto hlásenie dotyčnej osobe pomôže. Facebooku ale nemožno nič vyčítať, keďže naozaj robí všetko preto, aby takýmto činom zabránil. Spolieha sa pritom aj na svojich užívateľov, bez ktorých by táto novinka nemohla fungovať.

Zdroj: Facebook via engadget

27.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+