MojAndroid

Facebook Messenger po novom umožní zdieľať polohu s priateľmi jednoducho prostredníctvom zaslanej mapy. Používatelia aplikácie môžu tak priamo z aplikácie poslať svoju presnú pozíciu a podeliť sa s ňou s priateľmi alebo kolegami z práce. Nemusí ísť pritom len o vašu aktuálnu polohu, ale napríklad aj o miesto, kde sa máte stretnúť na pracovnom pohovore alebo posedení pri káve. “S týmto updatom máte plnú kontrolu nad tým, kedy a ako zdieľate svoju polohu. Tú posielate iba vtedy, keď stlačíte tlačidlo a vyberiete jej poslanie ako samostatnú správu.”

Facebook ďalej dopĺňa, že na pravidlách bezpečnosti a povolení aplikácie sa nič nemení. “Messenger nezískava údaje o vašej polohe na pozadí, ale iba vtedy, keď stlačíte tlačidlo poslať pri používaní aplikácie.” uvádza spoločnosť na svojom blogu. Samozrejme, v Messengeri stále existuje možnosť úplného vypnutia zdieľania polohy. Nová funkcia je pre Messenger uvoľňovaná postupne a pre vaše zariadenie nemusí byť dostupná ihneď.

messenger-location-sharing3-copy

Najväčšia sociálna sieť tak opäť raz ukazuje smer, ktorým sa chce pri vývoji Messengeru uberať. Doplnkové funkcie majú používateľom spríjemniť a zlepšiť používateľský zážitok. A o tom sú aj nové možnosti zdieľania polohy. Pravdou však je, že Facebook tentokrát len dobieha svoju konkurenciu v podobe Google Hangouts, ktorý takýto spôsob zdieľania polohy podporuje už dlhšie.

5.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+