MojAndroid

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia FB pred pár dňami upozornila na status istej ženy, ktorá šírila sociálnou sieťou paniku o bielej dodávke. Mali sa v nej údajne nachádzať muži, ktorí sa pokúšali o únos detí. Táto pani sa so svojou skúsenosťou chcela podeliť s ľuďmi na Facebooku a zároveň si priala na bielu dodávku upozorniť komunitu vo svojom okolí. Nakoniec sa však zistilo, že išlo len o podvod.

Príspevok, ktorý dokáže vyvolať občanom nepohodlie

Iba nedávno sa začala na Facebooku šíriť správa, podľa ktorej sa mala dodávka v Čachticiach pokúsiť uniesť dve dievčatá. Podľa statusu mala byť do prípadu zainteresovaná aj polícia. Polícia pre Trenčiansky kraj však tvrdí, že žiadne hlásenie k takémuto prípadu nedostala a neeviduje jediný prípad pokusu o únos s dodávkou.

Hoax s dodávkou

Ide preto o hoax, ktorý jednoznačne šíri paniku. Pomaly sa začal objavovať aj v iných statusoch a taktiež na Instagrame. Za pár hodín má už takmer 6 000 zdieľaní, takže sa reálne zobrazil desiatkam tisíc ľudí.

Do statusu bolo napísané následovné:

Prosím Vás priatelia pozor na bielu dodávku dvaja muži pred chvíľou uniesť moju dcéru s kamarátkou čakám na políciu prosím Vás dávajte pozor na deti.. PROSÍM ZDIEĽAJTE ČACHTICE TU SA TO STALO OKRES NOVÉ MESTO NAD VÁHOM

Musíme spomenúť aj fakt, že žena bude predvolaná na políciu z dôvodu šírenia poplašných správ. Pokiaľ ste sa s touto informáciou náhodou stretli, nemali by ste ju brať za predmetnú. Niektorí ľudia si myslia, že na Facebook môžu napísať hocičo bez toho, aby niesli následky. Majte preto na pamäti, že aj na sociálnych sieťach sa musíte vedieť správať.

Náš tip
Nový vírus pre Android žiada od používateľov výkupné

13.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+