MojAndroid

Mnoho výrobcov mobilných zariadení sa snaží priniesť nové inovácie do tohto segmentu trhu, ktoré si v snahe ochrániť sa proti intelektuálnemu odcudzeniu dajú patentovať. Už niekoľko rokov môžeme pozorovať rozličné patentové vojny, z ktorých sú najznámejšie spory medzi spoločnosťou Apple a vyhľadávacím gigantom Google alebo kórejským výrobcom Samsung. Vzhľadom na obrovské finančné rezervy spomenutých korporácií majú súdne spory len málokedy reálny dopad na samotného spotrebiteľa. Tieto pre nás niekedy nezmyselné spory začínajú podľa agentúry Reuters vyvolávať pobúrenie aj v Európskej únii.

Joaquin Almunia

Európska komisia je podľa informácií presvedčená o tom, že Motorola Mobility, spoločnosť ktorú Google odkúpil pred niekoľkými mesiacmi využíva svoje postavenie na trhu tým, že sa snaží získať súdny príkaz na zákaz predaja Apple zariadení v Nemecku. Joaquin Almunia, komisár EÚ pre konkurencieschopnosť uviedol: “Myslím, že spoločnosti by mali tráviť svoj ​​čas inovovaním a súťažením na základe kvality výrobkov, ktoré ponúkajú – nezneužívať svoje duševné vlastníctvo za účelom zdržať inováciu a spotrebiteľský výber svojich konkurentov.” Almunia prezradil, že regulačné orgány uvažujú nad tým, že budú viac stíhať spoločnosti, ktorých praktiky spočívajú v používaní svojho patentového portfólia pre znevýhodnenie svojich súperov.

Zdroj: reuters

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+