MojAndroid

Spolčonosť ESET predstavila veľkolepé plány nového sídla ESET Campus, ktoré vznikne v Bratislave. Je výsledkom dvojročnej spolupráce firiem ESET a BIG-Bjarke Ingels Group. Spoločnosť BIG-Bjarke Ingels Group je renomovaná medzinárodná firma, združujúca architektov, urbanistov, krajinných architektov, interiérových a produktových dizajnérov, výskumníkov a inovátorov. Zdrojom je tlačová správa ESETu.

ESET Campus: Nové sídlo s ohľadom na okolité prostredie

ESET Campus už o niekoľko rokov zmení bratislavskú Patrónku na nepoznanie. Bude to epicentrum vývoja, inovácií, vedy a výskumu. Bolo navrhnuté s rešpektom k okoliu – pekne zapadá do lesoparku Železná studnička. Cieľmi pri navrhovaní kampusu boli aj environmentálny dizajn, flexibilita a uhlíková neutralita budov.

ESET Campus
ESET Campus | Zdroj: Eset.com

Spoločnosť ESET chce využiť svoje nové sídlo aj na prepojenie inovatívnych firiem s univerzitami. Chcelo tak dosiahnuť prepojenie vedy, výskumu, inovácií s technológiami.

„ESET je od svojho vzniku založený na vlastnom výskume, inováciách a špičkovej vede. Práve tie nám umožnili uspieť na globálnom trhu a stať sa svetovým lídrom v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Je pre nás dôležité, aby tieto atribúty vyjadroval aj ESET CAMPUS. Samozrejme nám ide o svetový dizajn, ale chceli by sme pri ňom využiť aj najnovšie vedecké poznatky z oblasti architektúry a životného prostredia. Máme tiež ambíciu spraviť ho čo najviac uhlíkovo neutrálny. Našim cieľom je, aby sa ESET CAMPUS stal atraktívnym miestom pre tie najlepšie talenty, aby prichádzali a zostávali pracovať na Slovensku,“ hovorí k myšlienke kampusu generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko.

Firma ESET plánuje vytvoriť ESET Campus v areáli opustenej Vojenskej nemocnice. Má to byť živým miestom, ktoré zmení túto časť mesta na epicentrum kreativity v Bratislave. Kampus s rozlohou 55 000 metrov štvorcových poskytne širokú škálu prevádzok, kvalitné spoločné priestory a sčasti aj priestory určené na bývanie – co-living. Súčasťou kampusu budú aj auditórium alebo športová infraštruktúra, dostupná aj pre širokú verejnosť.

Dizajn zladený s prírodou

Keďže komplex má susediť s lesoparkom, bol navrhnutý tak, aby prirodzene zapadol do okolitého terénu. Medzi budovami budú ostrovčeky zelene a prístup z Mokrohájskej ulice bude vedený cez hustú zeleň.

ESET Campus
ESET Campus | Zdroj: Eset.com

Celý komplex je navyše rozdelený, aby pôsobil príjemnejšie a otvorenejšie. V areáli tak bude viacero nezávislých budov, pri čom z vonkajšej strany budú verejnosti prístupné budovy a hlbšie, vo vnútri celku budú budovy spoločnosti ESET, do ktorých je kontrolovaný vstup.

Flexibilita je dôležitá

Pracovné budovy ESETu majú kancelárie a pracovné priestory navrhnuté naprieč dvoma poschodiami. To pre prípad budúceho rastu, kedy by spoločnosť potrebovala viacero kancelárií alebo zasadačiek.

ESET Campus
ESET Campus | Zdroj: Eset.com

Architekti navyše navrhujú vytvorenie prototypov zasadačiek a kancelárií, ktoré si zamestnanci vyskúšajú, prípadne upravia, podľa svojich potrieb.

Uhlíková neutralita

ESET Campus má ambíciu stať sa uhlíkovo neutrálnym komplexom budov. Bol celý navrhnutý tak, aby si vedel vytvárať dostatok energie na svoje fungovanie a myslí aj na obnoviteľné zdroje energie. Tomu zodpovedá konštrukcia i výber samotných materiálov komplexu.

Náš tip
Pozor, z tohto e-shopu nenakupujte, ak nechce prísť o peniaze

26.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+