MojAndroid

Jednu z prvých ukážok výkonu najnovšieho procesora OMAP 5 od Texas Instruments sme mohli vidieť už na tohtoročnej výstave CES. Spoločnosť tam demonštrovala svoj nový dvojjadrový procesor s architektúrou ARM Cortex A15. Ten je síce taktovaný len na frekvencii 800Mhz, benchmarky  však ukázali, že je výkonnejší ako väčšina procesorov dostupných na trhu. Zaujímavou funkciou je tiež to, že v prípade potreby vyššieho výkonu dokáže pracovať až na frekvencii 2GHz a vďaka novej architektúre a nižším pracovným frekvenciám má aj nižšiu spotrebu, čo sa v dnešnej dobe počíta asi najviac. Teraz tu máme video, ktoré ukazuje ako si OMAP 5 počínal v teste proti procesoru ARM Cortex A9 so štvoricou jadier – predpokladáme, že ide o Tegra 3. Na test boli použite dva tablety s OS Android Ice Cream Sandwich, na ktorých prebiehalo sťahovanie videa, prehrávanie MP3, načítavanie 20 stránok benchmarku EEMBC’s BrowsingBench a ďalšie.

Ako môžete vidieť, OMAP 5 bol pri tejto sérii testov dvakrát rýchlejší ako štvorjadrový NVIDIA Tegra 3. Zatiaľ tieto výsledky nemáme s čím porovnať a nevieme ani to, či neboli ušité na mieru tak, aby OMAP 5 v teste vynikol. Ak sa ale potvrdí to čo už môžeme z videa tušiť, bude to naozaj revolučné. Predpokladá sa, že ARM Cortex A15 procesor by sa v zariadeniach mohol objaviť už do konca tohto roka. Čakáme.

Medzi tým svoj nový dvojjadrový procesor predstavila aj spoločnosť Qualcomm. Snapdragon S4 Krait v benchmarkoch prevalcoval svojich dvojjadrových konkurentov. Ako si bude počínať proti štyrom jadrám nie je zatiaľ známe, ale s prichádzajúcim MWC, kde má byť predstavený prvý telefón s týmto procesorom , HTC Ville, to možno už čoskoro zistíme.

Zdroj: androidcommunity.com

24.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+