MojAndroid

Spoločnosť Duracell pozná každý z vás najmä vďaka alkalickým batériám, ktoré vyrába. Málokto však vie, že sa táto firma zameriava aj na iné oblasti energie a vyrába napríklad príslušenstvo pre bezdrôtové nabíjanie. To podporuje štandard Power Matters Alliance (PMA), a nie známejší štandard Qi. Dôvod je jednoduchý. Duracell patrí pod Procter & Gamble a tí sú spoluzakladateľmi tohto “inovatívneho” riešenia. Ani oni, a najmä Duracell, však nepochopili, na čo vlastne slúži bezdrôtové nabíjanie.

duracell-nabijacka

Dôkazom je novinka s názvom Duracell Wireless Charging Ring, ktorá prináša technológiu bezdrôtového nabíjania do zariadení, ktoré ju natívne nepodporujú. Ide o akýsi plastový kruh s ukrytou cievkou, ktorá dokáže prijímať energiu z nabíjacej podložky Powermat (od Duracellu). Do zariadenia tento krúžok ale musíte najprv pripojiť ako nabíjačku a samozrejmosťou je aj nutnosť dokúpenia nabíjacej podložky. Kúpite si teda dve (úplne zbytočné) zariadenia, aby ste si svoje zariadenie mohli nabíjať bezdrôtovo. “To dáva zmysel”. Samozrejme, že pri nabíjaní týmto spôsobom nemôžete nič so zariadením robiť, lebo by sa prestalo po zdvihnutí z podložky nabíjať. Čerešničkou na torte je cena približne 60 dolárov (za krúžok aj podložku spolu). To, že ide o absolútny nezmysel, vám musel napovedať už vyššie priložený obrázok.

Ak sa ale stále nájde niekto, kto toto riešenie pokladá za praktické, tak si môže tento čarovný nabíjací krúžok aj s podložkou kúpiť priamo na stránkach spoločnosti Duracell.

15.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+