MojAndroid

Spoločnosť Valve nie je v hernom svete známa len svojím online herným obchodom Steam, ale aj niekoľkými už legendárnymi hernými titulmi. Medzi nich určite patrí akčná séria Half-life a, samozrejme, asi najpopulárnejšia DOTA 2.

Valve minulý rok vydalo pre viaceré platformy vrátane Androidu kartovú hru z fantasy prostredia DOTA s názvom Artifact, ktorá bola skôr prepadákom. Teraz prichádza s novým pokusom v podobe hry Dota Underlords, ktorú tvorcovia tento týždeň uvoľnili na všetkých platformách v podobe bezplatnej otvorenej betaverzie.

Hra je vlastnou verziou Valve populárneho nezávislého módu Autochess k hre DOTA 2, ktorý sa osamostatnil a prešiel pod krídla konkurenčného Epic Games. Dota Underlords je multiplayerový šach s postavami z fantasy prostredia DOTA. Fantasy postavy, ktoré sú vykreslené v peknej 3D izometrickej grafike, majú rozličné možnosti ťahov podobne ako v šachu, rôznu silu. Do boja ich hráč nasadzuje podľa potreby.

Hra ponúka tutorial, hru proti botom a taktiež online multiplayer proti skutočným hráčom. Hneď po vydaní sa zaradila na štvrté miesto popularity v obchode Steam, za trojicu Dota 2, PUBG a Counter-Strike: Global Offensive.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
23.6.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+