MojAndroid

Po menej ako roku dostáva akčná kamera DJI Osmo Action 3 svojho nástupcu. Portál GSMArena zverejnil informácie o novinke DJI Osmo Action 4, ktorú výrobca nedávno oficiálne predstavil. Čo nové prináša?

DJI Osmo Action 4 ponúka výrazné zlepšenia

DJI Osmo Action 4 poteší výrazne väčším senzorom. Jeho rozmer porástol z 1/1,7″ až na 1/1,3″. Používateľ sa tak dočká fyzicky väčších pixelov, ktoré absorbujú viac svetla (z 1,6 µm na 2,4 µm). Samotná šošovka ostala nezmenená – disponuje 155-stupňovým uhlom pohľadu a clonovým číslom f/2.8.

DJI Osmo Action 4
Senzor | Zdroj: GSMArena.com

Podobne, ako je tomu v prípade predchodcu, DJI Osmo Action 4 podporuje nahrávanie videa v 4K rozlíšení pri snímkovej frekvencii až 120 fps s výsledným dátovým tokom na úrovni 130 Mbps. Pre dosiahnutie tej najvyššej kvality môžete nahrávať záznam v 10-bitovom formáte D-Log M. Na ukladanie tak veľkého množstva dát je možné použiť microSD kartu až do kapacity 512 GB. Action 3 podporovala maximálne 256 GB pamäťové karty.

DJI Osmo Action 4
Zdroj: GSMArena.com

Pozornejšie oko si všimne otvor v písmene “O” v nápise “ACTION 4”. Ide o implementovaný senzor teploty farby. Zabezpečí lepšiu reprezentáciu farieb v rozličných svetelných podmienkach. Kamera sa vyznačuje trojicou mikrofónov umiestnených na svojej konštrukcii. Pre dosiahnutie lepšej kvality zvuku je možné pripojiť externý mikrofón prostredníctvom 3,5 mm jack konektoru alebo cez USB-C port.

Zariadenie je to veru odolné. S kamerou sa môžete potápať až do hĺbky 18 metrov bez akejkoľvek ochrany. Ak by ste chceli ísť hlbšie, s obalom je možné potopiť sa až 60 metrov pod vodnú hladinu.

DJI Osmo Action 4
Vodoodolnosť | Zdroj: GSMArena.com

Pokiaľ ide o výdrž batérie, tak očakávať môžete 2,5-hodinovú výdrž aj v extrémnych teplotách až do -20 °C. DJI Osmo Action 4 podporuje rýchlu formu nabíjania, čo znamená, že na úroveň 80 % nabitia sa dostanete už v priebehu 18 minút.

Technológie RockSteady 3.0 Plus a 360° HorizonSteady zabezpečia úctyhodnú stabilizáciu. Kamera je schopná zaznamenávať dáta z gyroskopu, aby ste mohli v postprodukcii vykonať stabilizáciu cez svoj počítač. Niekomu bude stále chýbať GPS prijímač. Na zaznamenávanie polohy bude potrebné externé zariadenie známe ako GPS Bluetooth Remote Controller.

Kamera má dva dotykové displeje – jeden 2,25-palcový vzadu s rozlíšením 640 x 360 pixelov a druhý vpredu s uhlopriečkou 1,4 palca a rozlíšením 320 x 320. Štandardná verzia začína na cene 430 €. Existuje aj balenie Adventure Combo, ktoré prichádza s dvojicou náhradných batérií, puzdrom na batériu a 1,5-metrovou tyčou s upevnením pre kameru za 530 €.

Náš tip
OPPO sa stalo najväčším predajcom smartfónov v Číne

4.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+