MojAndroid

Na Google Play Store je zaregistrovaných množstvo výborných developerov a medzi nich určite patrí aj Cloud.TV – štúdio stojace za titulmi ako napr. HD Widgets. Práve toto štúdio na Google Play uviedlo ďalšiu svoju aplikáciu, tentokrát s inou tematikou – ide o DayFrame, aplikáciu, ktorá vám vytvorí slideshow z vašich fotografií na šírku (akoby v dock-u). Čo je na tejto slideshow najlepšie? Nemusíte sa vášho zariadenia ani dotknúť a pritom môžete fotografie posúvať podľa toho, ako chcete – hlasom. DayFrame totižto v sebe imtegruje Google Voice, ktorý už podporuje celkom veľké množstvo svetových jazykov, vrátane slovenčiny.

Aplikácia DayFrame dokáže streamovať fotografie zo serverov Tumblr, Instagram, Facebook, Flickr a Twitter. Samozrejme, že sa do týchto serverov musíte najprv prihlásiť. Ak však náhodou na týchto serveroch nemáte konto alebo ak si chcete aplikáciu len vyskúšať, máte k dispozícii niekoľko verejných profilov, na ktorých môžete vyskúšať funkcie tejto aplikácie. Po spustení slideshow sa aplikácia vždy pozastaví pri fotografii, priblíži ju alebo na nej spraví nejaký jednoduchý efekt a prejde na ďalšiu fotografiu. Samozrejme, že posun môžete ovládať aj hlasom, na to slúži tlačidlo v pravom dolnom rohu. Nad týmto tlačidlom nájdete informácie o čase, dátume, stave vašej batérie a o budíkoch. Máte tak kompletnú skupinu informácií, ako keby ste telefón mali vložený v dock-u.

  

  

Ak sa vám náhodou páči niektorá z fotografií vášho priateľa, ktoré si práve v slideshow prezeráte, môžete využiť technológiu speech-to-text vďaka integrovanému systému Google Voice a komentár vložiť pomocou hlasu. Ak náhodou v tejto aplikácii nájdete nejaké chyby, odpustite to autorom, ide totižto len o ukážku plnej verzie aplikácie DayFrame, ktorá by sa na Google Play Store mala objaviť do niekoľkých mesiacov. Sme veľmi zvedaví, čo si pre nás autori v plnej verzii pripravia a veľmi sa tešíme na nové funkcie tejto aplikácie. Dovtedy si môžete stiahnuť a vyskúšať bezplatnú ukážku, ktorú si stiahnete napríklad pomocou nášho odkazu nižšie.

Zdroj: AndroidPolice

11.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+