MojAndroid

Do redakcie nám na test dorazil jeden z mnohých čínskych smartfónov, ktoré viete zohnať za veľmi dobrú cenu. Na slovensku sa tento model predáva za približne 160 €, no dá sa zohnať aj lacnejšie. Oplatí sa kúpiť lacný čínsky model alebo je lepšie si priplatiť za overenú značku?

Balenie: Nutné minimum

Po otvorení bielej krabice na nás vykukne samotné zariadenie. To je vložené do gumeného ochranného obalu. Ten vyzerá veľmi pekne, no uvidíme či časom nezožltne. Tak je to bohužiaľ s väčšinou takýchto obalov. Na displeji smartfónu je nalepená fólia, za čo výrobcu musíme pochváliť. Drží dobre a nalepená je presne. Ďalej sa v balení nachádza štandardná nabíjačka s výstupom 5V 2A a kábel, ktorý slúži na nabíjanie a pripojenie zariadenia k počítaču. Ten má koncovku Micro USB. Určite by sme prijali novšie USB-C, ale to v tejto cenovej kategórii očakávať asi nemôžeme. V balení sa nenachádzajú slúchadlá, tie si budete musieť dokúpiť. Keďže ale telefón ponúka aj 3,5 mm audio konektor, nemal by to byť veľký problém.

Konštrukcia a dizajn: Žiadna extravagancia sa nekoná

Na prednej strane zaujme veľký displej, ktorý má uhlopriečku 5,99″ a pomer strán 18:9. Rámiky nad a pod ním síce sú, no nie sú nijako extra veľké. Nový Cubot tak podlieha najnovším trendom (aspoň čo sa pomeru displeja k telu týka). Brada pod displejom je prázdna, nad ním sa nachádza slúchadlo, ktoré využijete pri telefonovaní, predný fotoaparát a samozrejme potrebné senzory. Poteší aj implementácia farebnej notifikačnej LED diódy. Horná strana zariadenia ukrýva 3,5 mm jack, tá ľavá zase slot na dve SIM karty, prípadne 1 SIM kartu a pamäťovú kartu microSD. Na pravej strane sa nachádza blokovacie tlačidlo a nad ním dvojtlačidlo ovládania hlasitosti. Toto rozloženie tlačidiel sa nám veľmi páči a považujeme ho za ideálne.

Zadná strana ukrýva duálny fotoaparát s prisvetľovacím LED bleskom. Pod týmto rozostavením  sa ešte nachádza skener odtlačkov prstov. Jeho nastavenie je bleskové, odozva veľmi dobrá a odomykanie patrí medzi tie rýchlejšie. Zostáva nám už len spodná strana zariadenia, kde sa nachádza mriežka reproduktoru a Micro USB konektor.

Pocit s držania zariadenia v ruke je veľmi slušný, telefón nepôsobí lacným dojmom, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zadná strana je plastová, rám je vyrobený z kovu. K spracovaniu ako takému výhrady nemáme, no obávame sa náhodného odlúpenia zadného plastového krytu od zostatku zariadenia. Problémom môže byť aj to, že telefón je doslova magnetom na odtlačky prstov. Ak ho aj vyčistíte, dlho sa z neho radovať nebudete. Najhoršie je to na zadnej strane. Vyčistená vyzerá rovnako ako nevyčistená. Rozmery zariadenia 158,5 x 73,6 x 8,55 mm a jeho hmotnosť sa zastavila na úrovni 177 gramov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+