MojAndroid

Fotoaparáty v mobilných zariadeniach prešli v priebehu niekoľkých rokov výraznými zmenami a dnešné high-end zariadenia dokážu vytvoriť pomerne slušné snímky. Najväčšou výhodou je pritom mobilita a fakt, že svoje smartfóny nosíme pri sebe na každom kroku. S tým je však spojené aj riziko straty alebo odcudzenia zariadenia, kedy prídeme o všetky zaznamenané momenty z našich životov. Preto je potrebné, aby sme si fotografie zálohovali v počítači. Ak vás však nebaví pripájať zariadenia pomocou USB kábla, máme pre vás skvelý tip na Android aplikáciu s názvom Cool Photo Transfer, ktorá umožňuje prenos fotografii do stolových počítačov alebo notebookov jednoduchým, rýchlym a “cool” spôsobom.

Cool Photo Transfer Android aplikacie

Pre používanie tohto spôsobu prenosu súborov musíte mať nainštalovanú Android aplikáciu, spolu s klientskou aplikáciou na počítači. Momentálne je podporovaný len systém Windows, no autori pripravujú verziu aj pre Mac. Pre prenos súborov je samozrejmé, že obe zariadenia musia byť pripojené do rovnakej Wi-Fi siete. Po spustení klienta na Windowse sa vám následne zobrazia potrebné inštrukcie.

Určite budete mať výhrady k tomu, že podobných služieb a aplikácií sa v obchode Google Play nachádza mnoho, no to čo robí Cool Photo Transfer “coolové”, sú rôzne gestá pre zahájenie prenosu fotografií. Napríklad jednoduchým gestom vpravo zahájite kopírovanie a v krátkom momente sa fotografia zobrazí na obrazovke počítača. Iné spôsoby zahŕňajú trasenie zariadenia, lusk prstami, pískanie alebo iné. Celý proces je tiež sprevádzaný peknými animáciami a celkovo je využívanie aplikácie intuitívne. Aplikácia je v obchode Google Play dostupná v dvoch verziách. Pre odskúšanie je určená Free verzia, ktorá pridáva veľký vodoznak na každú prenesenú fotografiu, pričom platená verzia túto nežiadúcu vlastnosť odstráni.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
18.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+