MojAndroid

Podľa štatistiky spoločnosti ComScore, Android vo februári presiahol hranicu 50 percentného podielu na trhu so smartfónmi v USA. Nie je to nič prekvapivé, pretože tento vývoj sa dal očakávať a bolo len otázkou času, kedy túto magickú métu Android dosiahne.

Android obsadil podiel na trhu ako jednotka s 50,1 %, nasledovaný je spoločnosťou Apple s 30,2 % a tretím do spoločnosti najlepších OS na trhu USA je RIM, ktorý dosiahol, s poklesom, 13,4 percentný podiel na trhu. Microsoft dosiahol štvrté miesto v tomto rebríčku s 3,9 % a stále klesá. Nakoniec je to Symbian, ktorý obsadil piate miesto s 1,5 percentným podielom na trhu.

Ako to už býva tradíciou, ComScore prináša aj rebríček využívanie mobilných zariadení. Dominuje posielanie SMS (74,8%), nasleduje sťahovanie aplikácií (49,5%) a používanie prehliadača, teda surfovanie po internete (49,2%). Medzi ďalšie aktivity používateľov smartfónov v USA patria sociálne siete (36,1%), hranie hier (32,3%) a počúvanie hudby (24,8%).

Výskum sa uskutočnil v priebehu mesiaca február na vzorke 30 000 používateľov mobilných telefónov starších ako 13 rokov. Do výskumu sa započítavali výsledky z hlavného telefónu používateľov a ďalšie zariadenia sa nebrali do úvahy.

Zdroj, foto: ComScore.com

5.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+