MojAndroid

Portál Kickstarter hosťuje častokrát úplne nezmyselné projekty, ktoré nikdy neuzrú svetlo sveta. Z času na čas sa však na ňom nájde aj zaujímavý projekt, ktorý stojí za zdieľanie. A presne to je prípad kávovaru COF-WI, ktorý je určený každému správnemu geekovi, ktorý je závislý na kofeíne. A v čom sa COF-WI líši od ostatných kávovarov? Najmä tým, že sa dá ovládať pomocou aplikácie v mobilnom zariadení.

Cez kávovar COF-WI si na diaľku môžete pripraviť jednoduchým príkazom až 6 káv, a to vďaka rotujúcemu stojanu na poháre. Pôvodne ide o školský projekt dvoch šikovných kamarátov, ktorí sa však rozhodli, že ním pomôžu kávičkárom po celom svete. Výhodou COF-WI kávovaru je aj možnosť ovládania cez NFC. Jednoducho k nemu prídete, priložíte naň svoj smartfón a kávovar začne automaticky pripravovať váš obľúbený kofeínový nápoj. O tom, že vaša káva je hotová, vás upozorní dokonca notifikácia vo vašom zariadení. Výhodou je aj možnosť nastaviť si pravidelné ranné varenie kávy tak, že keď sa zobudíte, tak vás čaká čerstvá už v pohári.

cof-wi

Aplikácia na ovládanie tohto kávovaru bude dostupná pre Android aj iOS zariadenia. Na to, aby sa COF-WI stal skutočnosťou, potrebujú študenti na Kickstarteri vyzbierať sumu $45 000. Zaujímavým spôsobom sa snažia autori tohto projektu na Kickstarteri predávať aj samotný kávovar. Kúpiť si ho môžete po dieloch, ktoré stoja 40 EUR každý, prípadne si môžete kúpiť v akcii celý kávovar za 70 EUR.

Zdroj: Kickstarter

13.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+