MojAndroid

Google Chrome je najrozšírenejším prehliadačom na PC a dominuje aj medzi prehliadačmi v smartfónoch. Desktopová verzia je známa okrem iného aj tým, že ponúka užitočné rozšírenia. Naozaj tu nájdete takmer všetko. Ak Chrome nejakú funkciu nepodporuje, pomocou rozšírenia ju jednoducho doinštalujete.

Podľa informácií portálu wired.com bolo až vyše 500 rozšírení nebezpečných. Zbierali súkromné používateľské dáta a odosielali ich na servery, ktoré boli pod kontrolou útočníkov. Tieto rozšírenia boli súčasťou dlhotrvajúcej malvérovej kampane. Výskumníci z Duo Security objavili 71 nebezpečných rozšírení.

Po tom, ako o svojich zisteniach informovali spoločnosť Google, tá identifikovala viac ako 430 ďalších. Všetky už boli odstránené.

Vo väčšine prípadov išlo o nástroje, ktoré sa týkali reklamy a propagácie. Rozšírenia boli schopné presmerovať prehliadač na servery, ktoré boli kontrolované útočníkmi. Tu dostávali ďalšie pokyny o tom, kam odosielať používateľské dáta.

Náš tip
Funkcia Live Caption známa z Pixelov môže prísť do Google Chrome
20.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+