MojAndroid

Google Chrome je síce najobľúbenejší webový prehliadač na svete, no to neznamená, že nemá svoje muchy. Práve naopak – Chrome je neslávne známy obrovskou záťažou na hardvér, čo sa však Google snaží kontinuálne vylepšovať. Teraz prichádza spoločnosť so šikovnou aktualizáciou pre mobilný Chrome Beta, ktorá ušetrí vašu batériu a aj spotrebované dáta.

Prehliadač totiž implementuje tzv. “lenivé načítavanie” webových stránok. V praxi to znamená to, že stránka sa nenačíta celá naraz, ale obrázky v jej spodnej časti sa načítaju až vtedy, keď sa k nim prescrollujete. Väčšina používateľov sa totiž často nedostane do spodných častí stránky, no tie sú napriek tomu načítané. Obrázky v týchto častiach spotrebúvajú nemalé množstvo dát a aj batérie v zariadení. Takýmto inteligentným načítavaním tak môžete ušetriť práve dáta a batériu, čo je určite pozitívna správa.

Funkcia sa objavila vo verzii aplikácie Chrome Beta v76. Je ale veľmi pravdepodobné, že ak sa osvedčí, tak ju uvidíme aj v stabilnej verzii. Okrem toho nový update prináša možnosť automatického spúšťania tmavého režimu na stránke v prípade, že to táto stránka podporuje a máte tmavý režim zapnutý v prehliadači.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+