MojAndroid

Vývojára Chainfire pozná nejeden používateľ zariadení s Androidom, ktorý na svojom smartfóne či tablete robil root. Vo svete je známy aj vďaka nástroju CF-Auto-Root, ktorý ma na svojom konte viac ako 9 miliónov stiahnutí a slúži na rootnutie viac ako 50 modelov zariadení. Teraz sa k nim pridávajú aj Nexusy s najnovším Androidom 5.0 Lollipop, na ktorých sa už podarilo pomocou tohto nástroja získať oprávnenia roota.

Nová verzia CF-Auto-Root bude teraz fungovať aj so smartfónmi a tabletmi Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012 a 2013), Nexus 9, ale aj Nexus 10 s najnovším Andoridom 5.0 Lollipop. Na získanie root opravnení budete potrebovať spojazdniť Fastboot a s veľkou pravdepodobnosťou aj odblokovaný bootloader (návod ako na to nájdete tu). Nový nástroj so sebou nesie aj najnovší SuperSU vo verzii 2.20, ktorý je zatiaľ dostupný len v spojení s utilitou od Chainfire. Viac informácií nájdete na XDA developers.

18.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+