MojAndroid

Z viacerých strán dnes počúvame o tom, že Google Navigácia už možno toto leto bude fungovať aj v skutočnom off-line móde – mapy si stiahnete priamo do telefónu. Táto informácia pochádza zo stránky AllAboutPhones, ktorá sa odvoláva na dôveryhodné zdroje v holandskom telefónnom priemysle. Google navyše len pred týždňom oficiálne spustil službu Navigation aj v susedných Čechách.

Podľa mnohých názorov, najmä vývojárov alternatívnych navigačných aplikácií, je hlavnou nevýhodou Google Navigácie nutnosť pripojenia na internet. Google prišiel s čiastočným riešením – stiahnutím údajov potrebných pre navigáciu po určitej trase. Toto je však pre mnohých nedostatočné riešenie, lebo ak potrebujete trasu náhle zmeniť alebo narazíte na obchádzku, máte jednoducho smolu.

AllAboutPhones tvrdia, že už toto leto by sme sa mali dočkať plne prepracovaného riešenia v podobe podpory pre off-line mapy. Po nainštalovaní tejto aktualizácie sa už nebudete musieť spoliehať na internetové pripojenie, aby ste sa dostali z bodu A do bodu B. Predpokladá sa tiež, že Google vyrieši problém sťahovania máp podobne, ako je to vyriešené v iných aplikáciách a platformách. Používatelia si stiahnu balík máp pre svoj región (prvé budú pravdepodobne USA) a uložia si ho do pamäte telefónu či na pamäťovú kartu.

V správe však chýba informácia o cene, a či si vôbec Google bude niečo za túto službu účtovať. Určite by všetci boli radi, keby bola navigácia od Googlu aj naďalej zadarmo, ale možno Google využije situáciu na trhu vo svoj prospech, a ceny bude držať tesne pod cenovými ponukami všetkých ostatných spoločností. Čo myslíte? Vymenili by ste svoju terajšiu navigáciu za off-line mapy od Googlu? Napríklad Sygic Aura pre Strednú Európu stojí necelých 30 EUR. Kúpili by ste namiesto nej radšej Google Navigáciu za 20?

Zdroje: Android and Me, Sygic, All About Phones

9.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+