MojAndroid

Pri potulkách slovenským internetom ste sa určite stretli so známym meme, ktoré znázorňuje “brutálnu” párty IT-čkárov. Zo štyroch chlapcov na fotke si už dlhé roky robia vtipy a srandu milióny ľudí nielen na Slovensku. Možno ste sa niekedy aj pýtali, aký je skutočný osud týchto chalanov a ako vlastne vznikla daná fotografia, ktorá obletela internet. Dnes vám to prezradíme.

Ako ste už asi správne tušili, tak fotografia “Brutálni pařby fakulty aplikovaných věd či informatiků” v skutočnosti nevznikla na žiadnej party, ale počas matematickej olympiády v poľskej dedinke Zwardoń. Vtedy sa písal rok 1997 a chalani nemali ani potuchy, čo sa s fotografiou stane, keď nastane doba internetu. V skutočnosti sa však nemajú za čo hanbiť. Všetci štyria pracujú ako informatici. Dvaja z nich na vysokých postoch na akademickej pôde. Ten tretí pracuje v Googli a posledný zo štvorice momentálne pôsobí vo firme SpaceX známeho Elona Muska.

IT-joke-programatori-vtedy-teraz

Žiaľ presné mená chlapcov originálny zdroj správy neuvádza. Vieme len toľko, že je medzi nimi aj Tomasz Czajka (na fotografií jediný, ktorý nenosí okuliare), ktorý pracuje v Googli. Ten je absolventom informatiky na Varšavskej univerzite a v Googli dnes zarába približne 200-tisíc dolárov ročne. Zárobky zvyšných IT-čkárov z meme sa tiež pohybujú v rádovo státisícoch dolárov.

tomasz-czajka
Na fotografii Tomasz Czajka

Zdroj: fakt.pl

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+