MojAndroid

Samsung ohlásil na výstave CES 2014 v americkom Las Vegas spoluprácu s automobilkou BMW. Tá priniesla svoje prvé ovocie v podobe špeciálnej aplikácie BMW iRemote pre elektromobil BMW i3, ktorá umožní majiteľom hodiniek Samsung Galaxy Gear ovládať niektoré z funkcií automobilu a sledovať jeho stav.

Galaxy-Gear-and-BMW-i3-1-645x395

Náš tip
Audi Smart Display: Prvý Android tablet od nemeckej automobilky [CES 2014]

Pomocou aplikácie, ktorá musí byť nainštalovaná aj na spárovanom smartfóne, dokáže majiteľ hodiniek Galaxy Gear a elektromobilu BMW i3 ovládať okná, teplotu v aute, navigáciu a sledovať stav dverí či dojazdu, takže vie o svojom aute dôležité informácie ešte predtým, ako si doň sadne. Hoci je zadávanie a sledovanie takýchto údajov pohodlnejšie na displeji smartfónu, používanie funkcií na hodinkách je v dnešnej dobe futuristické a dostatočne zaujímavé na to, aby ste to mohli využívať pokojne aj na dennej báze. Aplikácia BMW iRemote by mala byť dostupná už teraz, no len pre smartfóny spoločnosti Samsung. Integrácia do hodiniek Galaxy Gear je naplánovaná na najbližšie týždne, no kvôli cene a dostupnosti elektromobilu BMW i3 bude túto aplikáciu využívať zrejme na Slovensku len pár ľudí.

Náš tip
Google sformoval Open Automotive Alliance s automobilkami Audi, Honda, GM a inými

MôjAndroid.sk vám prináša všetky Android novinky z CES 2014

Zdroj: AndroidAuthority

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
9.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+