MojAndroid
  • BMW ponúkne Android Auto v júli 2020
  • Káblové pripojenie nebude možné, pôjde to len bezdrôtovo
  • BMW je jednou z posledných automobiliek bez podpory Android Auto
  • Android Auto bude k dipsozícii pre modely z roka 2019 a novšie
  • Apple CarPlay ponúkajú  vozidlá BMW už dlhšie

Vozidlá značky BMW doteraz podporovali len službu Apple CarPlay. Hrnúce sa požiadavky zo strany používateľov prinútilo automobilku k tomu, aby konečne prišla podpora Android Auto. Ako informuje Android Central,  malo by sa tak stať v lete 2020.

Ako nainštalovať Android Auto

Android Auto na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Káblom to nepôjde

Služba Android Auto bude od júla 2020 dostupná pre vozidlá značky BMW s iDrive 7.0. Konkrétne pôjde o modely z roka 2019 a 2020 série 3, 5, 7, 8 a tiež X3, X5, X6 a X7. Štandardné káblové pripojenie však nebude možné. Všetko bude prebiehať bezdrôtovo. To znamená, že bude potrebný Android smartfón, ktorý bude službu podporovať bezdrôtovo. Našťastie ich je na trhu dosť, väčšinou ide o drahšie zariadenia. Vlajkové lode sú samozrejmosťou.

Volkswagen Passat Android Auto - 9

BMW sa tak stane jednou z posledných automobiliek, ktorá ponúkne Android Auto. Značka ponúka doteraz len Apple CarPlay. Podľa hovorcu BMW je to z dôvodu, že väčšina majiteľov vozidiel BMW vlastní iPhony.

Náš tip
Android Auto vo verzii 4.8 prináša viaceré vylepšenia
18.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+