MojAndroid

Spoločnosť BlackBerry bola v posledných rokoch na potápajúcej sa lodi. Až keď prekročili svoje veľké ego, pochopili, že jedinou cestou, ktorá ich môže zachrániť, je Android. A tak vznikol smartfón BlackBerry Priv. Dnes si však kanadská spoločnosť uvedomuje, že nestačí, aby na trhu ponúkala iba jedno zariadenie, aj to s poriadne mastnou cenovkou. Podľa najnovších informácií tak prichádza na trh hneď trio nových smartfónov BlackBerry s Androidom – Neon, Argon a Mercury.

Náš tip
BlackBerry končí s BlackBerry OS, všetky ďalšie zariadenia budú s Androidom | CES 2016

BlackBerry Neon bude smartfónom s 5,2″ displejom a klasickou signature klávesnicou výrobcu. Jeho telo by malo byť vyrobené z hliníka a poháňať by ho mal procesor Snapdragon 617. Vo výbave by nemala chýbať ani 3 GB veľká operačná pamäť RAM, 16 GB vnútorné úložisko, či 2160 mAh batéria. Fotoaparáty by mali ponúknuť 13 a 8 Mpix rozlíšenie a zariadenia by sme sa mali dočkať už na prelome júla a augusta za zatiaľ neznámu cenu.

BlackBerry Argon by mal na trh prísť o niečo neskôr (október). V jeho výbave by sme mali nájsť 5,5″ displej, procesor Snapdragon 820 a 4 GB RAM. Vnútorné úložisko bude mať kapacitu 32 GB a batéria ponúkne 3000 mAh a podporu pre Quick Charge 3.0. Hlavná kamera by mala mať rozlíšenie 21 Mpix, selfie kamera zas ponúkne 8 Mpix rozlíšenie. Chýbať by nemala ani čítačka odtlačkov. Argon bude iba plnokrvným dotykovým smartfónom a neponúkne fyzickú klávesnicu.

blackberry-mercury

Takto by malo vyzerať BlackBerry Mercury

BlackBerry Mercury bude predstavovať kombináciu dotykového smartfónu a hardvérovej klávesnice. Jeho displej bude mať uhlopriečku 4,5 palca, poháňať ho bude Snapdragon 625 a vnútorná pamäť bude mať 32 GB. Operačná pamäť bude mať stále nadpriemerné 3 GB a batéria by mala ponúknuť kapacitu 3400 mAh. Fotoaparáty ponúknu rozlíšenie 18, respektívne 8 Mpix a zariadenie by sa na trh malo dostať až začiatkom budúceho roka.

Hoci ide o nepotvrdené údaje, ak sa z nich aspoň polovica naplní, tak sa máme na čo tešiť. BlackBerry bolo v mobilnom svete v minulosti známkou kvality a veríme, že si aj trio nových zariadení nájde svojich fanúšikov. Aký máte na túto kanadskú spoločnosť názor vy?

Zdroj: AndroidAuthority

2.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+