MojAndroid

Spoločnosť BlackBerry zažíva veľmi zaujímavý rok. Výrobca sa konečne odhodlal vstúpiť do sveta Androidu so svojim smartfónom BlackBerry Priv a hoci prisľúbil dodatočnú podporu pre svoje súčasné zariadenia, všetko smerovalo k tomu, že Android sa stane hlavnou doménou výrobcu. Tieto predpoklady sa teraz aj naplnili a CEO John Chen na CES v Las Vegas uviedol, že všetky ďalšie zariadenia spoločnosti budú fungovať s operačným systémom Android.

To môže byť sklamanie pre skalných fanúšikov spoločnosti, ktorí neopustili platformu ani pri rozkvete systémom Android a iOS. Niektoré prvky tradičných zariadení spoločnosti a dlhoročné skúsenosti sa prejavili aj pri novom smartfóne s Androidom, no rozdiely oproti minulým zariadeniam sú obrovské. Vyhlásenie uvádza iba to, že nové zariadenia budú fungovať s Androidom, no nedávny záväzok spoločnosti prinášať podporu pre staršie zariadenia zrejme úplne nezanikol.

BlackBerry-Priv-3

Ak si ale v budúcnosti budete chcieť kúpiť nové BlackBerry, systému Android sa už nevyhnete. Takýto prechod na najpopulárnejší mobilný operačný systém na svete je ale logický. Spoločnosť tomu síce dlho vzdorovala, no v snahe vyhnúť sa osudu spoločností Nokia či Palm nemala na výber. Android má obrovskú užívateľskú základňu a aj výraznú podporu vývojárov. John Chen tiež uviedol, že v budúcom roku predstaví spoločnosť minimálne jeden nový produkt, ktorým by mohol byť ďalší telefón s Androidom. Už sa aj objavili uniknuté informácie o novom smartfóne BlackBerry s pevnou hardvérovou klávesnicou pod displejom, čo by určite mnohých užívateľov potešilo. Chen tiež potvrdil, že prvé mesiace predaja novinky Priv boli dobré a s príchodom telefónu k najväčším americkým mobilným operátorom by sa to malo iba zlepšiť.

Zdroj: CNet via Android Police

8.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+