MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

FOTOAPARÁT | Čísla nie sú všetko

Zariadenie Blackberry DTEK60 ponúka až 21 Mpix zadný fotoaparát, ktorému robí spoločnosť aj dvojitý LED blesk. Zatiaľ čo cez deň je kvalita fotografií dostatočná, v noci alebo pri zhoršenom svetle je badať značné zašumenie. Opäť tak hovoríme, že vysoké čísla nie sú všetko. Navyše, fotoaparátu chýba aj optická stabilizácia, bez ktorej ho dnes bohužiaľ možno označiť len za priemer triedy. Nižšie nájdete ukážky fotografií a videa, ktoré si v plnom rozlíšení môžete pozrieť na tomto odkaze.

Blackberry DTEK60 fotoaparat

Za čo ale Blackberry môžeme pochváliť, je samotná aplikácia fotoaparátu. Tá je jednoduchá a ponúka praktické funkcie. Priamo na hlavnej obrazovke zobrazuje pri fotení možnosť upraviť expozíciu a ponúka aj rôzne filtre, ktorými môžete vylepšiť svoje zábery ešte pred zachytením. Chýba nám však možnosť zvoliť si rozlíšenie fotografie. K dispozícii je len možnosť pre vysoko kvalitné fotky v plnom rozlíšení a pre fotky s “optimalizovanou” veľkosťou.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Výhodou je však profesionálny režim (označený ako Ručný režim), ktorý ponúka nastavenia ISO, uzávierky, vyváženia bielej, aj zaostrenia. Maximálne rozlíšenie videa je 4K pri 30 FPS, pri 1080p @ 30 FPS rozlíšení vám fotoaparát ale ponúkne aj softvérovú stabilizáciu. Natáčajte preto videá radšej pri tejto konfigurácii, aby boli aspoň trochu stabilizované. Predná kamera má rozlíšenie 8 MPix, k jej kvalite nemáme väčšie výhrady. Nie sme ale prílišní nadšenci selfie fotiek, takže náš názor na predný foťák treba brať s rezervou.

MULTIMÉDIÁ A PRIPOJENIE | USB-C ako základ

Blackberry sa rozhodlo, že model DTEK60 vybaví novým typom USB portu – USB-C. Okrem vyšších prenosových rýchlostí a nových možností nabíjania je výhodou aj obojstranný konektor, ktorý dokážete do zariadenia vložiť správne a bez rozmýšľania už aj poslepiačky. Samozrejmosťou je aj podpora pre Wi-Fi (aj 5 GHz štandard ac) a Bluetooth v4.2. Na získanie informácií o polohe slúžia v tomto prípade A-GPS, GLONASS a BDS. Cez redukciu môžete do zariadenia pripojiť aj externé príslušenstvo vďaka podpore USB On-the-go. Na platby v obchode zas môžete využiť prítomné NFC pripojenie.

Čo sa multimédií týka, zariadenie dokáže prehrať aj 4K video, no pri vyššej snímkovacej frekvencii sa trochu prehrieva a občas sa aj zasekne. Bežné Full HD filmy a seriály však prehrá bez problémov. Kvalita hlasného prehrávania zvuku je v tomto prípade len priemerná, pri vyšších hlasitostiach je počuť značné skreslenie zvuku, no takáto kvalita výstupu nie je ničím výnimočná. Lepšie to je s výstupom cez slúchadlá, s ktorým sme nemali žiadny problém. Na úpravu zvuku môžete využiť aj predinštalovaný titul Waves MaxxAudio, ktorý ponúka zaujímavé možnosti a pre toto zariadenie je rozhodne plusom.

Blackberry DTEK60 recenzia 11

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+