MojAndroid

Najnovšia bezpečnostná kamera Ring nie je len taká obyčajná kamera. Skladá sa z dvoch hlavných častí, z ktorých jedna dokáže lietať. A bude lietať interiérom vášho domu. Keď je prieskum miestností ukončený, dron sa jednoducho vráti a nabije sa. Cena tohto zaujímavého smart home zariadenia ešte stanovená nebola. Odhaduje sa na približne 250 USD, informoval portál Theverge.

Ring kamera

Jamie Siminoff, ktorý stojí za týmto zariadením, hovorí, že idea je jednoduchá. Jedno zariadenie dokáže skontrolovať celý dom bez nutnosti inštalácie viacerých kamier. Vývoj produktu trval približne dva roky.

Bezpečnostná kamera a dron v jednom

Dron je síce plne autonómny, no používateľ si môže sám nastaviť, kam bude lietať a kam nie. Pri prvom spustení sa vytvorí mapa vášho domu. Lietať môže buď na povel, prípadne vtedy, keď je detegované nejaké narušenie priestoru. Na zistenie narušenia poslúži alarm, ktorý je súčasťou balenia.

Nabíjacia  stanica blokuje výhľad kamere, takže počas nabíjania dron nevidí nič. Okolie sníma len vtedy, keď lieta. Takýto dron je možné využiť aj na množstvo iných vecí. Napríklad vďaka nemu skontrolujete či ste zatvorili okno alebo vypli sporák.

Ak sa pýtate, či dron počas letu do niečoho nenarazí, môžete byť pokojní. Vďaka špeciálnej technológii vyhýbania sa objektom nenarazí do nábytku, vyhne sa napríklad domácim zvieratám a podobne. Dron je navrhnutý len na používanie v interiéri.

Náš tip
Google Mapy zobrazujú výskyt Covid-19 v rámci jednotlivých oblastí
25.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+