MojAndroid

Súčasný trend odstraňovania 3,5-milimetrového konektoru v smartfónoch iba urýchľuje prechod na bezdrôtovú technológiu. Už roky používame s našimi telefónmi Bluetooth slúchadlá, reproduktory a iné príslušenstvo. Nie vždy ale máme k danému príslušenstvu aplikáciu, ktorá by nám na smartfóne ukazovala informácie o zostávajúcej batérii. To všetko ale rieši aplikácia BatON.

Platí to pre tie zariadenia, ktoré podporujú tzv. GATT profily. Miesto toho, aby ste museli skúmať kontrolky na slúchadlách či reproduktoroch, stačí jeden pohľad na aplikáciu BatON. Tá vám ukáže informáciu o zostávajúcej batérii v pripojených Bluetooth zariadeniach. Túto informáciu tiež môžete umiestniť do panelu s notifikáciami a po odpojení zariadenia notifikácia zmizne.

Množstvo reproduktorov a slúchadiel na trhu spolupracuje s vlastnou aplikáciou, ktorá túto funkciu ponúka. BatON je ale univerzálne riešenie, ktoré šetrí miesto v pamäti telefónu a funguje aj pre tie zariadenia, ktoré vlastnú appku nemajú, no podporujú GATT profily. Aplikácia je pritom v obchode Play dostupná úplne zadarmo a bez akýchkoľvek mikrotransakcií.

Verzia: 1.2.55
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.55
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police via Lifehacker

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+