MojAndroid

Banky z dôvodu vylepšovania používateľského pohodlia a pridávania nových funkcionalít pravidelne aktualizujú svoje systémy. Niekedy je to možné urobiť na pozadí bez toho, aby o tom klient vedel, inokedy je potrebné celý systém na určitý čas vypnúť. A práve toto sa udeje už počas tohto víkendu v niektorých slovenských bankách.

Slovenská sporiteľňa

Odstávku má naplánovaná aj najväčšia slovenská banka, Slovenská sporiteľňa. Tá Georgea vypne v sobotu, 19. marca. Niektoré služby budú nedostupné alebo bude ich používanie obmedzené, informuje banka na svojom webe. SLSP zverejnila kompletnú časovú os, ktorá informuje o tom, kedy ktoré služby nebudú funkčné:

19.3.2022, 0:00 – 1:00

Nebudú fungovať debetné karty, bankomaty, vkladové bankomaty SLSP, platenie cez internet, mobilné platby cez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. V tomto čase stále budú karty fungovať v bankomatoch iných bánk a tiež ich bude možné využiť na platenie v obchodoch, kde majú platobný terminál inej banky.

19.3.2022, 5:00 – 12:00

Nebudú dostupné služby George, Internetbanking, mobilná aplikácia George, Sporopay, Databanking, Business24, Business24 mobilná aplikácia, Telephonebanking, MultiCash, Klientske centrum – aktívne operácie, SMS služby a API rozhranie pre tretie strany.

19.3.2022, 12:00 – 23:00

V tomto čase bude obmedzené používanie týchto služieb:

  • zadané platby (vrátane okamžitých platieb) do iných bánk a zahraničné platby budú v obratoch zobrazené ako spracovávané. Platby budú zaúčtované automaticky po ukončení obmedzení po 23:00
  • splatenie kreditnej karty bude viditeľné iba na účte, z ktorého sa platba realizovala
  • nebudú zobrazené aktuálne zostatky na účtoch
  • nebude možné nastavenie trvalých príkazov a inkás, nastavenie notifikácií, zriaďovanie a zmena produktov a služieb

Počas nedele nebudú k dispozícii ani niektoré ďalšie služby. Kompletný zoznam a všetky informácie ohľadom plánovanej odstávky nájdete na stránkach banky.

ČSOB

Banka na svojom facebookovom profile svojich klientov informovala o plánovanej odstávke, ktorá sa uskutoční 19. marca. Dôvodom je nasadzovanie zmien, ktoré sú nutné pre zvyšovanie kvality služieb.

“Dovoľujeme si vás preto informovať, že z dôvodu ich nasadzovania budú služby elektronického bankovníctva a pobočky ČSOB v sobotu 19. marca 2022 fungovať v obmedzenom režime,” píše banka na sociálnej sieti.

V sobotu od 1:00 do 22:00 dôjde k celkovému obmedzeniu služieb elektronického bankovníctva. Tento čas je len orientačný, ide však o maximálny možný čas. Ak sa banke podarí zmeny implementovať rýchlejšie, služby budú spustené skôr. V čase do 16:00 budú obmedzené aj hotovostné operácie a poskytovanie niektorých služieb priamo na pobočkách v nákupných centrách. Výnimku bude tvoriť poradenstvo a prijímanie platobných príkazov.

Zdroj: ČSOB

Vklad hotovosti prostredníctvom recyklačných bankomatov nebude možný v čase od 0:01 do 16:00. Platby kartou či už v obchode alebo na internete budú fungovať bez obmedzení.

mBank

Odstávku má naplánovanú aj mBank, avšak na nedeľu, 20.3. Banka o tom svojich klientov informovala priamo v aplikácii. Od 1:30 do 11:00 nebude možné využívať nasledujúce služby:

  • internet banking
  • mobilná aplikácia
  • SMS
  • mLinka 0850 60 60 50 (bude dostupná iba v informačnom móde
  • systém žiadostí o produkty

V čase od 2:00 do 9:00 nebude možné platiť kartou, online platby budú v prevádzke od 10:00. Od 2:00 do 9:00 nebudú dostupné ani výbery z bankomatov.

Náš tip
Vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur, hlasovanie končí o týždeň | Smart Banka 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+