MojAndroid

Avast Mobile Security patrí k popredným antivírovým programom nielen na platforme počítačov, ale svojimi možnosťami sa určite stane aj veľmi obľúbenou alternatívou ochrany Andrioid zariadení. Avast Mobile Security je komplexný ochranný nástroj, ktorý zadarmo poskytuje mnohokrát väčšie možnosti, ako platené verzie antivírových aplikácií pre Android.

Okrem dokonalej ochrany zariadenia pred útokmi prostredníctvom internetu a nainštalovaných aplikácií, v aktualizácii prináša Avast Mobile Security rozšírenie v podobe ochrany proti ukradnutiu zariadenia. V predošlej verzii síce Avast ponúkal Theft Aware, s ktorým sa spojil v minulosti, no dnes poskytuje možnosti, ktoré môžu skutočne pomôcť pri strate, alebo ukradnutí vášho Android zariadenia.

Medzi funkcie, o ktoré by ste mohli mať v aplikácii Avast Mobile Security a Anti-Theft bezpochyby patrí skenovanie potenciálnych hrozieb v zariadení aj na SD karte. Nechýba ani ochrana v reálnom čase, či prispôsobenie aktualizácií.

Avast poskytuje aj webový štít filtrovania SMS a hovorov. Doplnený je aj o firewall a pomocou Avast Mobile Security môžete spravovať aj vaše aplikácie.

AntiTheft – ochrana proti krádeži ponúka naozaj pokročilé nástroje ako vzdialené uzamknutie zariadenia, vyhľadanie telefónu, vzdialené vymazanie údajov a spustenie alarmu, upozornenie na zmenu SIM karty. Naozaj nabité možnosti, ako zastaviť zlodeja a zároveň mať akú – takú šancu ešte svoj Android vidieť.

Posledná aktualizácia taktiež priniesla niekoľko nových funkcií:  Účet na Anti-Theft webovej stránke, meranie prenosu dát, widget, optimalizované rozhranie pre tablety, ochranu v reálnom čase, vlastné nastavenia firewallu, skenovanie prichádzajúcich správ, lepšie filtrovanie hovorov na základe zhody znakov. Viac sa môžete dozvedieť v Google Play Store na nasledujúcom linku:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: aplikácia Avast, Google Play Store

23.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+