MojAndroid

Jeden z najpopulárnejších antivírusových programov pre Windows bude v blízkej dobe dostupný aj pre Android. Vďaka tejto aplikácii sa vaš Android smartfón stane bezpečnejším a pokiaľ máte rootovské práva, môžete sa tešiť na extra funkcie.
Hlavný riaditeľ technológií spoločnosti Avast Ondrej Vlcek povedal:

„Smartfóny s rootovskými právami sú nachýlné k určitým typom útokov. Preto považujeme používateľov s takýmito telefónmi za zraniteľnejších s potrebou vyššieho stupňa ochrany.“

Android aplikácia bude obsahovať podporu VPN prístupu, ktorá umožňuje bezpečné pripojenie k internetu aj na verejných Wi-Fi sieťach, antivírusový engine spoločnosti, ochranu proti krádeži a sledovanie polohy telefónu ako aj rodičovský zámok. Zatiaľ nie je známe aké špeciálne funkcie budú mať rootované smartfóny rovnako ako ani cena a dátum vydania aplikácie.

Zdroj:androidcommunity.com

28.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+