MojAndroid

USB Implementers Forum dnes zverejnilo dlho očakávanú špecifikáciu Audio Device Class 3.0, ktorá hovorí o použití USB-C portu na digitálny prenos zvuku. USB IF sa netají tým, že jeho zámerom je vytlačiť zo zariadení pomerne starý analógový 3,5 mm jack a nahradiť ho novšou technológiou. V praxi by to znamenalo príchod zariadení s menšou hrúbkou, lepšou odolnosťou proti vlhkosti a novými funkciami, ktoré sú spojené s výhodami digitálneho prenosu zvuku.

Náš tip
Zariadenia s USB-C budú mocť prenášať multimédiá priamo cez HDMI

Jednou z výhod prenosu zvuku cez USB-C port je aj množstvo inovácií a vylepšení, s ktorými môžu prísť samotní výrobcovia. Môžu priniesť slúchadlá a reproduktory, ktoré nespotrebúvajú toľko energie zo smartfónu a určite sa zlepší aj situácia ohľadom rozpoznávania hlasu a kľúčových slov. Jednou z prvých firiem, ktorá by sa o tieto funkcie mala začať zaujímať, je samotný Google. Ich implementácia do jadra Androidu by totižto značne urýchlila vývoj všetkých spomínaných funkcií a vylepšení. Čo si o tejto novinke myslíte vy? Vymenili by ste 3,5 mm jack za USB-C port už dnes?

Zdroj: USB.org

3.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+