MojAndroid

Asus začal s aktualizáciou tabletu Transformer Pad TF300 v USA ešte začiatkom marca a neskôr sme vás informovali o jej dostupnosti aj na Slovensku. Ak ste ale svoju nádielku v podobe nového Androidu Jelly Bean ešte nedostali, tak nezúfajte. Spoločnosť totižto na svojich serveroch sprístupnila aktualizačné súbory, ktoré sú určené pre tri verzie zariadení (US, WW a TW) Transformer Pad TF300. Uistite sa, že pri pri sťahovaní si vyberiete tu správnu – v našom prípade WW (worldwide).

Asus Transformer Pad TF300

Veľkosť ROM s Androidom 4.1.2 Jelly Bean je približne 483 MB, takže si podľa rýchlosti pripojenia pripravte dostatok času. Update prináša najmä podporu pre používateľské kontá a vylepšenie výkonu, stability či bezpečnosti. Používateľské prostredie teraz viac pripomína tablety Nexus. Ovládacie tlačidlá sú umiestnené v strede spodnej lišty a notifikácie spolu s panelom rýchlych nastavení sa presunuli navrch. Podobne ako v Nexuse 10, tak aj tu sa nachádza spodný panel rýchleho prístupu, ktorý vám uľahčí spúšťanie obľúbených aplikácií či hier. Výhodou je, že v nastaveniach môžete zmeniť nastavenie launchera a vrátiť sa späť k prevedeniu od spoločnosti Asus. V tablete nájdete po aktualizácii aj novú aplikáciu fotoaparátu, ktorej však chýba funkcia PhotoSphere pre vytváranie 360-stupňových panorám.

Asus-Transfomer-Pad-TF300-aktualizácia-3 Asus-Transfomer-Pad-TF300-aktualizácia-1 Asus-Transfomer-Pad-TF300-aktualizácia-2

Upozornenie: Manuálnu aktualizáciu robíte na vlastné riziko a portál MojAndroid.sk sa zrieka akejkoľvek zodpovednosti za prípadne poškodenie zariadenia. 

Postup:

  1. Stiahnite si správny aktualizačný balíček a skopírujte ho do rootu pamäťovej karty
  2. Tablet zapojte do nabíjačky alebo sa uistite, že batéria je nabitá aspoň na 50%
  3. Stlačte naraz tlačidlá pre zníženie hlasitosti a zapnutie – držte ich stlačené dokým sa neobjaví ROM menu
  4. Budete vyzvaní k stlačeniu tlačidla pre zvýšenie hlasitosti, čím potvrdíte spustenie aktualizácie
  5. Počkajte kým sa aktualizácia nainštaluje. Tablet sa môže niekoľkokrát reštartovať

Zdroj: Asus 

14.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+